• No products in the cart.
Proceed to Checkout

Bzenecký ocet

Ocet vybírejte pečlivě

K úklidu domu využijte speciální octový čistič RinGO, pro vaření Vám můžeme doporučit tradiční Bzenecký ocet.
Křupavé nakládané kyselé okurky patří k tradičním českým chuťovkám. Abyste se vyhnuli nemilému překvapení v podobě rozměklých, šedých a chuťově úplně jiných než jste byli zvyklí, připravte nálev k nakládání z kvalitního kvasného lihového octa. Ideální je tradiční bzenecký ocet, obsahující např. voňavý estragon a karamel, které chuť octa a nálevu dokonale chuťově vyzdvihnou. Ocet z Bzence, tedy z oblasti s největší tradicí zavařování u nás, je svým složením a výrobním postupem prostě jedinečný, a proto v okurkových nálevech nezaměnitelný.

Lihové octy především pro zavařování a nakládání

Na trhu existuje celá řada octů. Těmi nejznámějšími jsou lihové octy, především nejrozšířenější kvasný lihový ocet v 8% koncentraci. Mnohé hospodyně jej používají pro nakládání, zavařování i jako dochucovadlo do omáček, salátů – prostě univerzál na všechno. Ve skutečnosti je lihový ocet nejvhodnější pro nakládání. Nejen proto, že svým složením je pro zavařování chuťově nejlepší, ale též proto, že svou koncentrací dokáže uchovat potraviny konzervované a nedopustí, aby se v nálevu množily nebezpečné mikroorganizmy.

Ovocné octy - ideální dochucovadlo

Ocet v kuchyni sehrává důležitou úlohu také při přípravě salátových dresinků, omáček a marinád, stejně jako při deglazování šťáv. Kapka ovocného octa může ovlivnit chuť mnohých omáček, zvláště na rajčatovém základě. Ocet vás jistě příjemně překvapí i v kombinaci s měkkým ovocem (maliny, jahody). I malá trocha dodá výjimečnosti čerstvému ovocnému salátu. Skvěle dochucuje také maso, pečeni a dušené pokrmy. Ocet je jednoduše výbornou chuťovou přísadou, přičemž důležitost vlivu octa na chuť výsledného pokrmu se často přehlíží. Pro tyto příležitosti jsou ideální volbou ovocné octy.

Recepty

Zavařujte, nakládejte a ochucujte s octem
Nakládané okurky byly u nás vždycky rodinným pokladem. Zavařovat „nakyselo“ však lze i mnoho dalších výpěstků vaší zahrádky. Vyzkoušejte recepty z tradiční i moderní kuchyně. Lihový ocet si nechejte pro zavařování a k masu. Pro dochucování majonéz, salátů či dressingů jsou vhodnější octy ovocné. Inspirujte se našimi recepty, změňte váš jednoduchý zeleninový salát na gurmánskou lahůdku. Přejděte na stránku receptů.

Scroll to top