• No products in the cart.
Proceed to Checkout

Úklid v domě

Spousta užitečných rad a fíglů pro daleko účinnější a rychlejší čištění:
 • pochromovaných povrchů
 • WC mís
 • usazenin mýdla ze sprchových závěsů
 • nerezových umyvadel
 • nánosů vápence z vodovodních baterií
 • sprchových růžic
 • odstranění pachů z odpadkového koše i mikrovlnné trouby
 • skvrn z koberce
 • uvolnění odpadů

Kuchyně

Smíchejte 125 ml neparfemovaného přípravku a 250 ml vody ve sklenici. Otevřenou sklenici vložte do trouby a spusťte mikrovlnný ohřev na nejvyšší výkon na dobu 3-4 min. Sklenici nechte v troubě ještě 15 min. Výpary uvolní skvrny spolu s pohlcením pachů. Vnitřek trouby jednoduše vyčistěte setřením.

Stejný postup – nalijte octový čistič do rozprašovače. Nastříkejte na znečištěný povrch ze vzdálenosti 15-20 cm. Setřete hadříkem bez chlupů nebo houbou. Nepoužívejte na přírodní mramor, břidlici nebo porézní povrchy z vápence.

Namočte hadřík nebo papírový ručník v koncentrovaném octovém přípravku a omotejte baterii a nechejte působit na 10 minut. Po odstranění usazeniny setřete nebo opláchněte.

Čistí nevoskované laminátové podlahy a podlahy s keramickými dlaždicemi. Použijte roztok připravený z 1 dílu šálku přípravku a 5 litrů vody. Nepoužívejte na přírodní mramor nebo vápenec a na mořené podlahy, které nejsou opatřeny polyuretanovým nebo jiným odolným filmem.

RinGO čistič PRAČKY A MYČKY odstraní zbytky tuku, mastnotu a dodá čerstvou vůni z vaší myčce.

Postup:
 • Vyčistěte filtr a ostřikovací ramena podle pokynu výrobce.
 • Po 25 minutách nalejte celý obsah této láhve na dno myčky. Ne dříve, protože úvodní proces předmytí každé myčky je zakončený vypuštěním a neposkytne dostatečnou dobu pro kvalitní vyčištění.
 • Pak nechejte mycí program doběhnout do konce.

Octový čistič RinGO NATUR můžete používat i jako leštidlo do myčky, namísto drahých, chemických výrobků. Ujistěte se, že zásobník na leštidlo je zcela prázdný a naplňte ho neparfemovaným octovým čističem RinGO NATUR. Vaše talíře, hrníčky, skleničky a příbory tak budou nejen hezčí a lesklejší, ale bude to lepší pro životní prostředí i vaši peněženku.

Nasypejte hrstku jedlé sody do odpadu a zalijte ¼ l přípravku. Když přestane bublat, propláchněte horkou vodou. Pokud je potřeba, opakujte znovu, dokud odpad volně neodtéká.

Nalijte neparfemovaný přípravek do úrovně 6 šálků a doplňte vodou na úroveň 10 šálků. Vložte čistý papírový filtr. Zapněte kávovar a nechejte projít jeden cyklus vaření, pak vylijte čisticí roztok a vyhoďte použitý papírový filtr. Spusťte nový cyklus vaření s čistou vodou, poté teprve použijte kávovar k vaření kávy. Opakujte každé tři měsíce.

Naplňte konvici do ¾ roztokem připraveným smícháním vody a neparfemovaného přípravku v poměru 1:1 a uveďte k varu. Nechejte působit přes noc a pak vypláchněte čistou vodou.

Abyste udrželi chladničku čistou a bez zápachu, umyjte vnitřek chladničky roztokem připraveným smícháním vody a přípravku v poměru 1:1

Z čajové konvice a v hrníčků snadno odstraníte pomocí neparfemovaného octového čističe RinGO NATUR.

Koupelna

Nalijte plně koncentrovaný přípravek do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadlo ze vzdálenosti 15-20 cm. Setřete hadříkem bez chlupů.

Čas od času je třeba vyčistit i sprchový závěs. Zbytkové mýdlo se smíchá s nečistotami a při nedostatečném větrání se může objevit i plíseň. Jeho čištění je naštěstí jednoduché – použijte do pračky trochu octového čitiče RinGO a tekutý prací prostředek a vyperte s programem na jemné prádlo. Pak už stačí závěs jen pověsit.

Pokud nechcete používat pračku, můžete závěs vyčistit i ručně. Dejte ho do kbelíku s teplou vodou, přidejte trochu octového čističe a nechejte odstát přes noc. Druhý den ráno závěs opláchněte a ještě mokrý pověste. Budete ho mít nejen čistý, ale provoníte si celou koupelnu.

Na výběr máte RinGO KVĚTINY nebo CITRON.

Nalijte octový čistič do rozprašovače. Nastříkejte na znečištěný povrch ze vzdálenosti 15-20 cm. Setřete hadříkem bez chlupů nebo houbou. Nepoužívejte na přírodní mramor, břidlici nebo porézní povrchy z vápence.

Namočte hadřík nebo papírový ručník v koncentrovaném octovém přípravku a omotejte baterii a nechejte působit 10 minut. Po odstranění usazeniny setřete nebo opláchněte.

Ponořte pochromovanou růžici do nádobky s roztokem ¼ litru přípravku a 1 litru vody a ponechte 15 min ve vroucí vodě. Pro plastové sprchy smíchejte stejné množství přípravku a horké vody a ponořte růžici na dobu jedné hodiny do roztoku. Růžici důkladně před použitím propláchněte. Pravidelné čištění každých 6 měsíců zabrání narůstání vápenatých usazenin.

Nasypejte hrstku jedlé sody do odpadu a zalijte ¼ l přípravku. Když přestane bublat, propláchněte horkou vodou. Pokud je potřeba, opakujte znovu, dokud odpad volně neodtéká.

Vložte je do vodní lázně s přírodním octovým čističem. Nechejte je tam pár hodin ležet a pak je opláchněte pod tekoucí vodou. Budou opět čisté.

Toaleta

Nalijte na stěny mísy a do mísy cca 100 ml octového čističe a nechejte působit minimálně 15 minut, poté očistěte kartáčem a spláchněte. Pokud chcete odstranit usazeniny vodního kamene ze dna mísy, pokuste se nejprve vytlačit WC kartáčem většinu vody z mísy od odpadu. Poté nalijte do mísy cca ¼ litru čističe a nechejte působit nejlépe přes noc. Poté očistěte kartáčem a spláchněte.
Dokonce i Světový fond na ochranu přírody (WWF) doporučuje používat octový čistič jako alternativní čistící prostředek, méně škodlivý pro životní prostředí. Na svých australských webových stránkách ukazuje jeden z příkladů použití namísto chemického WC čističe. Nahradí ho kombinací jedlé sody a octového čističe, po smíchání ho nastříkejte stejným způsobem jako klasický WC čistič pod vnitřní část záchodové mísy. Zde můžete zhlédnout i vtipné video.

Prádlo a pračka

Přidejte 125 ml přípravku RinGO do posledního máchání. Přípravek změkčí prádlo a zneutralizuje zbytky pracího prášku.

RinGO čistič PRAČKY A MYČKY odstraňuje z pračky zbytky mýdla a tuku, mastnotu a vodní kámen, prodlužuje tak životnost vašeho přístroje.

Postup:
 • Vyčistěte filtr pračky
 • Dejte do bubnu čistou utěrku. Pokud je v něm něco vloženo, celý buben se pak více hýbe a čistič je rovnoměrněji rozložený.
 • Zapněte hlavní prací program na 95 °C bez předpírky
 • Po 1 minutě nalijte do zásobníku na prací prostředek celý obsah láhve
 • Po ukončení mycího programu vyčistěte gumy vaší pračky pomocí utěrky z bubnu, odstraníte tak zbytky mýdla

Odstraňuje skvrny od ovoce, marmelády, make-upu, inkoustu, hořčice, Coca-Coly či, kávy. Třete skvrnu lehce hadříkem namočeným v neparfemovaném přípravku a pak vyperte podle návodu od výrobce. V případě skvrn od trávy nechte oděv namočený v přípravku po dobu 2-3 hodin a pak jej vyperte jako obvykle. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

K udržení barev, které mají tendenci blednout, ponořte tkaninu před praním do roztoku připraveného smícháním 1 dílu neparfemovaného přípravku a dvou dílů vody. Poté vyperte jako obvykle. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Kombinace potu a deodorantu zajistí, že skvrny z podpaždí na vaše tričku jdou obtížně odstranit. Samotný prací prášek často nestačí. Třete skvrnu lehce hadříkem namočeným v neparfemovaném přípravku a pak vyperte podle návodu od výrobce. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte přípravek na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Nechali jste omylem mokré prádlo příliš dlouho v pračce? Zápach z plísně odstraníte, když přidáte několik šálků octového čističe do pračky. Poté spusťte normální prací cyklus s práškem/gelem. Prádlo bude zase krásně vonět.

Dejte trochu čističe do zásobníku na vodu a nechejte napařit nebo použijte tlačítko odvápnění.

Bydlíte v blízkosti silnice či komína? Pak smogový spad či saze ulpívají i na prádelní šňůře. Zbavte se jich snadněji pomocí octového čističe.

Další použití v domě

Odstraňuje následující skvrny z koberce: moč a fekálie domácích mazlíčků, červené a bílé víno, míchané nápoje a likéry, make-up, čaj, čokoládu, mléko, ovocný džus, hořčici, kečup. Otestujte předem stálobarevnost koberce na málo viditelné ploše.

Postup:
 • Seškrábněte nebo odsajte zbytky nečistot
 • Naneste roztok, který připravíte smícháním 2 ml (1/2 kávové lžičky) prostředku na mytí nádobí a 250 ml teplé (ne horké vody) za použití vlhkého hadříku. Nechejte působit 3-5 min.
 • Odsajte dosucha, NETŘETE
 • Naneste neparfemovaný octový čistič RinGO NATUR za použití navlhčeného ručníku
 • Vymyjte houbou navlhčenou ve vodě
 • Odsajte dosucha přitisknutím papírové utěrky na zašpiněné místo. NETŘETE

Otřete boty hadříkem namočeným v roztoku připraveném smícháním 15 ml (1 polévková lžíce) přípravku a ¼ litru vody.

Položte sklenici naplněnou přípravkem do místnosti, kde chcete pohltit nežádoucí zápach.

Smíchejte 175 ml přípravku a 750 ml vody a vařte v otevřeném kuchyňském hrnci na sporáku do doby, než se zápach ztratí.

Nalijte přípravek do nádobky s rozprašovačem. Postříkejte stěny a dno odpadkového koše ze vzdálenosti 15-20 cm od povrchu. Setřete houbou dočista.

Smíchejte stejný díl přípravku a teplé vody a přidejte několik kapek jemného mycího prostředku (např. na nádobí). Nalijte roztok do vázy a nechejte jej působit přes noc. Očistěte usazeniny s pomocí starého zubního kartáčku. Vyprázdněte vázu a vypláchněte ji.

Přidejte 30 ml (2 polévkové lžíce) neparfemovaného přípravku a 30 ml (2 polévkové lžíce) cukru na každý litr vody.

Používáte drahé chemické přípravky na čištění skel od krbu a nejste vždy s výsledkem spokojeni? Vyzkoušejte octový čistič. Stříkněte na sklo a houbou nebo drátěnkou pořádně vyčistěte. Potom vytřete do sucha.

Pomocí hadříku namočeného do octového čističe nebo postříkejte rozprašovačem. Stříkněte několikrát po sobě a během několika hodin by se měla nálepka uvolnit.

Vybrané místo postříkejte octovým čističem. Nejdříve to však vyzkoušejte na málo viditelném místě, abyste se ujistili, že nedojde k jeho odbarvení.

Čištění proveďte teplou vodou a octovým čističem. Pak dobře opláchněte vodou a mýdlem, kůže se tak bude víc lesknout.

Z koberce nebo čalounění ji snadněji odstraníte namočením octovým čističem.

Čelní sklo vašeho auta nastříkejte roztokem vody (1/3) a octového čističe (2/3). Použijte jakýkoliv rozprašovač. Nezapomeňte na boční a zadní skla, na zrcátka a můžete bezpečně vyrazit na silnici.

Scroll to top